Logo nowe - Maciej Truszczynski
Logo nowe - Maciej Truszczynski

Jak zapobiec depresji?

Depresja stanowi w dzisiejszych czasach niezwykle poważny i powszechnie występujący problem. Ta choroba może wpłynąć na wiele aspektów życia rodzinnego i zawodowego - jest poważnym zaburzeniem emocjonalnym i stanem wyniszczającym ludzki organizm. Depresja może dotknąć każdego - niezależnie od płci, wieku i pochodzenia. Co można zrobić, aby nie dotknęło nas to zaburzenie? Jak zapobiec depresji i czy jest to w ogóle możliwe?

Chroniczny stres prowadzi do depresji

Jednym z czynników ryzyka, prowadzącym do depresji jest stres. Niezależnie od tego, czy wynika on z pracy, czy powodują go sytuacje rodzinne - nadmiar stresu może doprowadzić do zachorowania na depresję. Aby uchronić się przed taką sytuacją, warto unikać stresu i znajdować odpowiednie dla siebie sposoby na relaks. Pomocne w zapobieganiu depresji mogą być spotkania z wykwalifikowanym coachem, który nauczy Cię czerpania przyjemności z życia i pokaże, jak dążyć do wprowadzenia korzystnych zmian. Jeżeli chcesz pracować nad sobą i dowiedzieć się, jak zapobiec depresji - skontaktuj się z coachem we Wrocławiu. Pamiętaj, że coaching nie zastępuje leczenia u odpowiedniego specjalisty! Osoby, które są w trakcie epizodu depresyjnego powinny w pierwszej kolejności koniecznie skorzystać z leczenia, a dopiero po powrocie do równowagi myśleć o zapobieganiu nawrotom. 

Zdrowy tryb życia a depresja

Ogromny wpływ na wystąpienie depresji ma to, w jaki sposób dana osoba funkcjonuje na co dzień. Dieta bogata w owce i warzywa i unikanie przetworzonego jedzenia mają bardzo duże znaczenie dla utrzymania dobrego stanu zdrowia psychicznego. Równie ważne jest to, czy odpowiednio się wysypiamy i czy nie jest nam obca jakakolwiek aktywność fizyczna - właściwa ilość snu i ruchu sprzyjają na polepszenie nastroju i są kluczowe, jeśli chodzi o zmniejszenie ryzyka depresji. Oczywiście każda osoba jest inna i mogą istnieć różne rozwiązania odpowiednie dla indywidualnego stylu życia.